Klasycystyczny dwór w Nieborzynie został zbudowany w połowie XIX wieku z inicjatywy rodziny Romockich.

Jest to parterowa budowla z mieszkalnym poddaszem, wzniesiona na planie prostokąta, nakryta dachem naczółkowym z facjatami. W osi siedmioosiowej elewacji frontowej usytuowano zabudowaną sionkę, boniowaną na narożach i zwieńczoną trójkątnym szczytem. Układ wnętrz jest dwutraktowy z prostokątną sienią na osi, w której znajdują się schody na poddasze.Całość otaczają pozostałości parku z okazami starodrzewu.

W drugiej połowie XIX wieku majątek należał do Charzyńskich. W 1945 roku nastąpiła parcelacja dóbr. Założenie zostało doszczętnie zdewastowane i zniszczone. Część przepięknego starego parku została wycięta na opał. To co zostało przejęła gmina. Stosunkowo niedawno dwór przejęła osoba prywatna i zaczęła remont, który zakończono w 2011 roku. Obecnie dwór stanowi własność prywatną i dostęp do niego jest utrudniony.

Nieborzyn jest położony 8 km na północ od Czerwińska nad Wisłą, 1,5 km na zachód od drogi nr 570 do Naruszewa. Dwór znajduje się w zachodniej części wsi po południowej stronie drogi do Łazęk.

Zdjęcia wykonano w maju 2018 roku.

  • Zdjęcie fasady wykonano między sztachetami

  • Brama wjazdowa zamknięta na głucho